Mieszkania komunalne są największym osiągnięciem społecznym Singapuru, żyje w nich trzy czwarte obywateli. Ale czy kraj, w którym mieszkanie miało być zarówno prawem, jak i towarem, właśnie przekonuje się, że nie da się połączyć tych dwóch celów?
W czasie, gdy mieszkańcy Indii jedzą z roku na rok coraz więcej mięsa, ich skrajnie hinduistyczny rząd próbuje wymusić na nich wegetarianizm. Czemu ma problem nie tylko z mniejszościami religijnymi, ale też z wyznawcami własnej wiary, i czy chodzi o coś więcej niż tylko dietę?
Feminizm jest od kilku lat jednym z najsilniej zwalczanych przez chińskie władze ruchów społecznych. Jak to więc możliwe, że kwitnie w popkulturze i potrafi małe produkcje filmowe zamienić w wielkie hity kinowe?
Ryż ma w Japonii tak wielkie znaczenie, że jest dosłownie synonimem jedzenia, a większość mieszkańców nie wyobraża sobie bez niego żadnego posiłku. Jak więc reagują na to, że zeszłego lata zabrakło go w sklepach (co powtórzy się w nadchodzącym sezonie) i czy najmłodsze pokolenie w ogóle się tym przejmie, skoro coraz częściej zastępuje go chlebem?
Dwie najpotężniejsze rodziny na Filipinach zawarły porozumienie, żeby wspólnie przejąć władzę w
kraju. Dlaczego więc po zaledwie dwóch latach współpracy grożą sobie śmiercią?