Żeby odnieść sukces na światowych listach przebojów, 20 lat temu latynoscy artyści musieli farbować się na blond i nagrywać piosenki po angielsku. Dziś królują w serwisach streamingowych, biją finansowe rekordy tras koncertowych i dają najlepsze występy na rozdaniach amerykańskich nagród fonograficznych – wszystko to we własnym języku. Jak doszło do tej zmiany?
Bahamy zaledwie kilka lat temu pozbyły sie łatki raju finansowego. Dziś ich reputacja znowu jest zagrożona z powodu oszustw trzeciej największej giełdy kryptowalut na świecie, która miała siedzibę w tym kraju. Dlaczego mimo tego skandalu, wyspy wciąż stawiają na ten wirtualny pieniądz?
Choć demonizowane przez zachodnią popkulturę, w Haiti vodu to część życia codziennego. Czym jednak jest naprawdę dla mieszkańców tego kraju: religią, filozofią, kodeksem postępowania, czy formą psychoterapii?
Równo rok temu, w zamachu zginął rządzący Haiti Jovenel Moïse. Zleceniodawcy zabójstwa pozostają nieznani, ale sytuacja, w której w ogóle mogło do niego dojść, powstała na długo, zanim polityk został jeszcze głową państwa.
Prezydent Meksyku ogłosił zatrudnienie 500 lekarzy z Kuby – będzie to kolejna z misji medycznych, które Hawana wysyła do kilkudziesięciu krajów świata. Zarabia na nich więcej niż na turystyce, a mieszkańcy wyspy mają najlepszy dostęp do opieki zdrowotnej w całej Ameryce Łacińskiej. Problem w tym, że równocześnie nie ma ich czym leczyć.