Czemu niektórzy producenci prosecco chcą zmiany tej nazwy (Dział Zagraniczny Podcast#103)

2

Gość: Tomasz Prange-Barczyński

Włosi protestują przeciw możliwej unijnej rejestracji chorwackiego wina prošek, bo ich zdaniem będzie mylone z prosecco. Chociaż wśród producentów najlepszych marek tego ostatniego zyskuje popularność pomysł, żeby w ogóle zrezygnować z tej nazwy.

O blaskach i cieniach gwałtownego zyskiwania popularności przez ten alkohol opowiada Tomasz Prange-Barczyński: redaktor naczelny magazynu „Ferment. Pismo o winie” i autor felietonów winiarskich w Radiu 357.

Nagranie jest już także dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes, Google Podcasts, Pocket Casts, Stitcher, Overcast, Podplayer i Podkasty.info.

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to możesz mnie też wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/dzialzagraniczny

2 KOMENTARZE

  1. Witam,
    Czy w zeszłym roku wprowadzono inne nazwy: winiarze z regionu Connegliano – Valdobbiadene mogą używać w nazwie nazwy jednej z tych dwóch miejscowości zamiast Prosecco np „Valdobbiadene DOCG”.
    Tak określone jest pochodzenie z tego najlepszego kręgu między miastami, w odróżnieniu od morza DOC Prosecco, DOC Treviso

  2. Z przyjemnością słuchałam pana Tomasza. Sama jestem fanką prosseco, jednak nie miałam pojęcia o wielu poruszonych przez Pana aspektach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here