Wielkie kłopoty najmniejszego kraju Afryki (Dział Zagraniczny Podcast#029)

1

Gość: Małgorzata Juszczak

Gambijczycy zjadają co roku 25 kg ryb na osobę, trzykrotnie więcej niż wynosi afrykańska średnia. Ale podobna nieco do śledzia oścista bonga, podstawa diety ich diety, zamiast na talerze trafia coraz częściej do chińskich fabryk produkujących paszę dla zwierząt. To kolejne zmartwienie dla mieszkańców najmniejszego kraju na kontynencie, który właśnie rozlicza się ze zbrodniami obalonej dyktatury.

O problemach Gambijczyków opowiada Małgorzata Juszczak, reżyserka filmu dokumentalnego „Stolen Fish” o fabrykach mączki rybnej w Afryce Zachodniej.

Nagranie jest już także dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes, Google Podcasts, Pocket Casts, Stitcher, Overcast, Podplayer i Podkasty.info.

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to możesz mnie też wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/dzialzagraniczny

1 KOMENTARZ

  1. Chińczykow w Gambi jest coraz więcej, niszczą ten kraj. Martwe ryby, żółwie to już codzienny widok. Chińczycy przywoza swoje artykuły, nawet ryż ( sztuczny ,plastik ) . Zanieczyszczaja wodę, nie szanują tego kraju , truja ludzi , wypuszczaja scieki do oceanu .
    Jak chodzi o prezydenta , to z doświadczeńa powiem tak : ja od lat pruboje zmienić, nauczyć moich pracowników czegoś i w Gambi wszystko jest bardzo powolne . Więc jak ja przez 8 lat ,,walczę z wiatrakami,, tłumacząc, ucząc, pokazując itd..I ciągle stoję w tym samym punkcie . To co może prezydent w 3 lata z całym narodem.

    Super że powstaje taki film, już się nie mogę doczekać! Gambia to mój 2gi kraj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here