Czemu w Korei Południowej znęcanie się jest tak powszechne (Dział Zagraniczny Podcast#121)

4

Gość: Roman Husarski

Z jednej strony samobójstwa znanych osób, z drugiej publiczna samokrytyka innych celebrytów za to, że w przeszłości dręczyli rówieśników. Korea Południowa zaczyna się mierzyć z rozpowszechnioną praktyką pastwienia się nad słabszymi, która zaczyna się jeszcze w szkole, utrwala się podczas obowiązkowej służby wojskowej i przenosi się na stosunki zawodowe.

O źródłach tej przemocy psychicznej opowiada Roman Husarski z Instytutu Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor książki „Kraj niespokojnego poranka” i prowadzący bloga Wloczykij.org.

Nagranie jest już także dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes, Google Podcasts, Pocket Casts, Stitcher, Overcast, Podplayer i Podkasty.info.

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to możesz mnie też wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/dzialzagraniczny

4 KOMENTARZE

  1. W podkaście zostały wymienione dwa seriale, które można obejrzeć na netflixie. Czy mogę prosić o ponowne podanie tytułów? szczególnie chodzi mi o miniserial o armii koreańskiej.

  2. Uwielbiam jak gosc jest pełen pasji i zatraca się w tym swoim świecie. Czasami trzeba tylko pogłębić kontekst. Książkę nabędę. Dziękuję za odcinek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here