Dlaczego Grecy nie ufają Grecji (Dział Zagraniczny Podcast#058)

5

Gość: Przemysław Kordos

Według badań Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, w żadnym z 37 krajów członkowskich zaufanie obywateli do władzy nie jest tak niskie, jak w Grecji. Zdaniem Nikosa Dimou, jednego z najwybitniejszych lokalnych pisarzy, „nędzny grecki establishment ratuje jedynie, że antyestablishment ma się jeszcze gorzej”.

O źródłach tego braku zaufania do własnego państwa opowiada dr hab. Przemysław Kordos z Pracowni Studiów Helleńskich Uniwersytetu Warszawskiego.

Nagranie jest już także dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes, Google Podcasts, Pocket Casts, Stitcher, Overcast, Podplayer i Podkasty.info.

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to możesz mnie też wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/dzialzagraniczny

5 KOMENTARZE

 1. Jestem jeszcze przed przesłuchaniem tego odcinka, ale widząc taki tytuł przypomina mi się cytat z Simsponsów: „Damn Scots, they ruined Scotland” 🙂 Przepraszam, ale musiałem 🙂

 2. Kiedy mówimy o wolności słowa na uniwersytecie atenskim,to mówimy TYLKO o poglądach lewicowych

 3. To:

  Nikos Dimou „Nieszczęście bycia Grekiem”
  Emilios Solomou „Nienawiść to połowa zemsty”
  Petros Markaris „Chleba, edukacji, wolności”

  Pzdr

 4. Niby o gustach się nie dyskutuje, ale „brzydkie jak noc (…) w stylu brutalizmu” to jednak wypowiedź znamionująca ignorancję.
  Audycja świetna, jak zwykle, ale ta wypowiedziana mimochodem uwaga rozczarowuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here