Kiedy skończą się nam ryby (Dział Zagraniczny Podcast#051)

4

Gość: Justyna Zajchowska

Nigdy w historii nie poławialiśmy tyle ryb, co obecnie: na każdego człowieka to średnio 20 kg rocznie. Niestety, nasze moce przerobowe są większe, niż zdolność stad do odradzania się: według Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa, aż 30% światowych zasobów ryb jest przełowionych, a 60% poławianych na najwyższym możliwym poziomie.

O zrównoważonym rybołówstwie opowiada Justyna Zajchowska: specjalistka ds. ochrony ekosystemów morskich z fundacji WWF Polska.

Nagranie jest już także dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes, Google Podcasts, Pocket Casts, Stitcher, Overcast, Podplayer i Podkasty.info.

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to możesz mnie też wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/dzialzagraniczny

4 KOMENTARZE

  1. Dziękuję za ciekawy odcinek! Czy można prosić o odnośniki do materiałów dotyczących stricte dorsza bałtyckiego i Bałtyku? Bałtyk jest praktycznie morzem wewnętrznym UE, połowa krajów nad morzem uchodzi za wzór społeczeństwa obywatelskiego i ochrony przyrody, reszta w skali świata również radzi sobie całkiem dobrze. Zawsze zastanawiałem się, jak to możliwe, że sytuacja fauny bałtyckiej jest tak beznadziejna.

  2. Szkoda tylko że nie zostały pod koniec polecone jakieś książki, strasznie mnie ten temat zaciekawił

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here