Kto stoi za ogarniającą Jamajkę przemocą (Dział Zagraniczny Podcast – Odcinek Specjalny#010)

8

W ostatni weekend na Jamajce zamordowano 19 osób, w tym 2 dzieci. Mimo, że od zeszłego roku w kilku częściach wyspy obowiązuje stan wyjątkowy i od tamtej pory tymczasowo aresztowano już kilkuset podejrzanych, to przemoc w tym popularnym, wakacyjnym miejscu nie maleje. Zbrodnia nie omija nawet największych gwiazd tamtejszej muzyki: zarówno tych, które padają jej ofiarą, jak ich tych, które same są ich sprawcami.

Z powodu popieranej przeze mnie całym sercem akcji #Zostańwdomu i wyczerpania nagranych zawczasu rozmów, następne kilka odcinków podcastu będzie miało inną formę niż dotychczasowa – wyjątkowo będę występował przed mikrofonem solo, a do wywiadów z gośćmi powrócę, gdy tylko sytuacja epidemiologiczna ulegnie poprawie. Co, mam nadzieję, nastąpi jak najszybciej.

W odcinku wykorzystałem fragment utworu:

Damian „Jr. Gong” Marley – Welcome To Jamrock

Nagranie jest już także dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes, Google Podcasts, Pocket Casts, Stitcher, Overcast, Podplayer i Podkasty.info.

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to możesz mnie też wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/dzialzagraniczny

8 KOMENTARZE

  1. Wielka prośba, mógłbyś wrzucać przy takich muzycznych odcinkach listę utworów lub wykonawców? Nie nadążyłem w aucie notować, a jamajskie nutki były bardzo ciekawe. Dzięki 😉

  2. Dorzuć do swoich podcastów jakiś tematyczny podkład muzyczny związany z odcinkiem, ew. jakiś Jazz i będzie się tego idealnie słuchało. Chociaż i tak już tak jest.

  3. Dopiero dzisiaj zobaczyłem psa na mapie świata. To pewnie Pan sadełko. Genialne jak cały podcast.

  4. Naprawdę super by było, jeśli w opisie dawałbyś linki lub tytuły filmów/książek/utworów o których mówisz w podcaście 🙂 Słuchając podcastu nie zawsze jest możliwość zanotowania, a bardzo chętnie w wolnej chwili bym wrócił do tego wszystkiego o czym mówisz, bo jest to naprawdę ciekawe.

  5. Hmm… Rozumiem, skoro jest taka potrzeba, od następnego razu będę tak chyba robił. Pozdrawiam!

  6. ZNAKOMITE!!!!
    Słuchałem już kilka razy i będę jeszcze. A, i przychylam się do próśb innych. Wrzucaj, proszę listę wykonawców, filmów, czy książek po każdym podkascie. Proszę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here