#Metoo w świecie arabskim (Dział Zagraniczny Podcast#026)

2

Gość: Agnieszka Zagner

#EnaZeda w Tunezji, #AnaKaman w Palestynie, #MeshBasita w Libanie. To wszystko lokalne, arabskie hasztagi wpisujące się w ruch #MeToo. Problem molestowania seksualnego jest ponadnarodowy, ale mieszkanki Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu muszą się w takiej sytuacji często mierzyć z dodatkową przeciwnością: własną rodziną. Swoiście pojmowany honor i nieprzepracowana rewolucja seksualna powodują, że kobiety z tych regionów padają często ofiarami swoich krewnych – bez względu na to, czy są makijażystkami z Palestyny, czy księżniczkami z Dubaju.

O raczkującym #Metoo w świecie arabskim opowiada Agnieszka Zagner z tygodnika Polityka.

Nagranie jest już także dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes, Google Podcasts, Pocket Casts, Stitcher, Overcast, Podplayer i Podkasty.info.

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to możesz mnie też wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/dzialzagraniczny

2 KOMENTARZE

  1. Kiedy jakieś informacje o negatywnych skutkach i patologiach ruchu #Metoo? Warto by zachować bezstronność, kiedy jakieś refleksje ze aborcja dyskryminuje ojców dzieci?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here