Czemu Kolumbia jest najbardziej podzielonym krajem latynoskim (Dział Zagraniczny Podcast#091)

5

Gościni: Dominika Matejko

W zamachu na prezydenta Haiti brały udział dwa tuziny kolumbijskich najemników. W tym czasie w ich ojczyźnie trwały największe protesty w historii najnowszej kraju. Pozornie odległe fakty, to w rzeczywistości wynik ogromnych podziałów wśród Kolumbijczyków – nawet geograficznych.

O źródłach społecznej segregacji w Kolumbii opowiada Dominika Matejko: antropolożka, politolożka i reporterka specjalizująca się w Ameryce Łacińskiej.

Nagranie jest już także dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes, Google Podcasts, Pocket Casts, Stitcher, Overcast, Podplayer i Podkasty.info.

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to możesz mnie też wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/dzialzagraniczny

5 KOMENTARZE

  1. Dzień dobry, chętnie dowiedziałbym się więcej o tle zamachu na prezenta Haiti. Chodzi mi o oszukanych żołnierzy.

  2. Jaskółki w tle wymiatają 😉
    Co do „wtrącania się” prowadzącego to ja to z kolei cenię. To często porządkuje wypowiedzi gości i gościń, którzy czasem mogą się zapomnieć, że to co dla nich jest oczywiste, niekoniecznie mówi coś nowym w temacie słuchaczom.

  3. Jaskółki to wynik mojego niedopatrzenia w sprawie uchylonego okna – zdarzyło się dwa razy, ale już pilnuję, żeby nie było powtórki. 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here