Co portugalski haker ma wspólnego z największą aferą korupcyjną Afryki (Dział Zagraniczny Podcast – Odcinek Solowy#016)

9

Isabel dos Santos, córka byłego dyktatora Angoli, jest w ojczyźnie oskarżana o defraudację ponad miliarda dolarów. Dowody znajdują się w w dokumentach ujawnionych dlatego, że wcześniej niedoszłemu absolwentowi historii nie wyszedł szantaż na stacji benzynowej.

W nagraniu wykorzystałem fragment utworu: Buraka Som Sistema – Aqui Para Voces

Nagranie jest już także dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes, Google Podcasts, Pocket Casts, Stitcher, Overcast, Podplayer i Podkasty.info.

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to możesz mnie też wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/dzialzagraniczny

9 KOMENTARZE

 1. Niesamowita historia jak zwykle, ale w jednym miejscu coś zostało w domyśle z liczebnikami… Dzień po zwolnieniu dos Santos z koncernu naftowego rano na jego koncie było 60 mln euro, a wieczorem – 300, tylko czego? Euro po prostu, czyli w przybliżeniu nic?

 2. Świetne.

  Czasem zastanawia mnie, czy gdzieś na drugim końcu świata jest odpowiednik Twojego „Działu zagranicznego” i w równie piękny sposób opisuje machlojki polskich władz?

 3. Frater Pei: tak, to niezręczność językowa. Rano było 60 000 000 euro, a wieczorem 300. Czyli – w tej skali – prawie nic.

  Łukasz: mam nadzieję. 😉

  Pzdr

 4. Niesamowita historia, nie mogłam się oderwać od słuchania! Wielkie gratulacje za super podcast (to jest dopiero pierwszy którego slucham i zostanę tu już zdecydowanie na stałe )
  Pozdrawiam z Hamburga!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here