Jak klub piłkarski przejął władzę w Naddniestrzu (Dział Zagraniczny Podcast#053)

1

Gość: Michał Kołodziejczyk

Sheriff Tyraspol jest hegemonem ligi mołdawskiej: ma na koncie 18 tytułów mistrzowskich, dwukrotnie więcej niż kolejny rywal, w obecnym sezonie nie przegrał żadnego meczu, jego zawodnicy strzelili 38 goli, a stracili jedynie 2. Drużyna stale reprezentuje więc Mołdawię w europejskich pucharach, mimo że… jej właściciele są nieformalnymi szefami regionu, który już trzy dekady temu ogłosił niepodległość i nie uznaje władzy Kiszyniowa.

O tym, jak działa ten przedziwny układ, opowiada Michał Kołodziejczyk: dyrektor redakcji sportowej Canal+, oraz współautor z Anitą Werner książki „Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka”.

Nagranie jest już także dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes, Google Podcasts, Pocket Casts, Stitcher, Overcast, Podplayer i Podkasty.info.

Jeżeli podoba Ci się ten podcast, to możesz mnie też wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/dzialzagraniczny

1 KOMENTARZ

  1. Kolejny świetny, ‚otwierający oczy’ odcinek. Nie wiem jak to możliwe, ale póki co każda rozmowa na Dziale Zagranicznym (a przesłuchałem wszystkie) jest bardzo interesująca, a rozmówcy po prostu pięknie opowiadają.

    No i ta anegdota o Szwajcarach 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here